Aktualności

Stołeczni policjanci uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Data publikacji 01.03.2019

Wartą honorową i złożeniem kwiatów przed tablicą pamiątkową usytuowaną na fasadzie Pałacu Mostowskich stołeczni policjanci uczcili 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ich imieniu wieniec złożył i zapalił znicz nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Stołeczny Policji wraz z zastępcami: mł. insp. Krzysztofem Smelą i Włodzimierzem Pietroniem.

Na budynku Komendy Stołecznej Policji tuż przy wejściu znajduje się tablica upamiętniająca oficerów i podoficerów Policji Państwowej II RP – cichociemnych żołnierzy Armii Krajowej. Wśród osób wymienionych na tablicy pamiątkowej jest major Bolesław Kontrym ps. „Żmudzin”, oficer Policji Państwowej II RP.

Jak co roku w tym miejscu, w dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w imieniu stołecznych policjantów Komendant Stołeczny Policji oraz zastępcy ds. kryminalnych oraz logistyki złożyli kwiaty oraz zapalili znicz. W ten sposób policjanci oddali honor oraz przywołali pamięć o wielkich zasługach i dokonaniach cichociemnych dla niepodległej i wolnej Polski.

  • Stołeczni policjanci uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych #1
  • Stołeczni policjanci uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych #2
  • Stołeczni policjanci uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych #3
  • Stołeczni policjanci uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych #4
  • Stołeczni policjanci uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych #5
  • Stołeczni policjanci uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych #6